8. oddíl vodních skautů pracuje pod střediskem Vočko, které sídlí v Praze 6 na Petřinách. Oddíl zahrnuje děti a mládež z Petřin, Dejvic, Břevnova, Střešovic, Veleslavína, Řep, Bílé hory a okolí. 8. oddíl vodních skautů je určen pro chlapce i děvčata ve věku od 10 do 16 let.

Náš oddíl se schází každé úterý v klubovně v Zikově ulici v Dejvicích. Spolu o zbylých sobotách (popřípadě i nedělích) vyrážíme na výpravy na naše řeky, říčky a potoky. Plavíme se trochu netradičně pro vodní skauty na gumových člunech. Má to své výhody i nevýhody, ale to největší plus, které tyto čluny mají, je jejich skladnost a fakt, že když se potřebujete někam dopravit, třeba na druhý konec republiky, stačí si sbalenou loď hodit na záda, vzít do ruky pádlo a vyrazit na nádraží, které může být i tak malé, že vlak v něm pouze přibržďuje. Kromě vodáckých výprav vyrážíme i na suchozemské akce a účastníme se mnoha aktivit společně s ostatními oddíly ze střediska. Začátkem prázdnin jedeme na tábor. Celé tři týdny spíme ve stanech a část tábora strávíme splouváním nějaké české řeky. Trávíme zde krásné prázdninové chvíle plné slunce a dobrodružství.

Pro další informace o pořádaných akcích 8. vodního oddílu skautů, konání schůzek, fotogaleriích z táborů a výprav a kontaktech na vedení oddílu shlédněte náš oddílový web.

Adresa naší klubovny: Zikova 707/7, Praha 6, 16000

Oddílová elektronická adresa: admiralita@osmicka.org
Oddílový web: http://www.osmicka.org

|zpět| |nahoru|