21. oddíl skautek pracuje pod střediskem Vočko, které sídlí v Praze 6 na Petřinách. Oddíl zahrnuje děti a mládež z Petřin, Břevnova, Střešovic, Veleslavína, Řep, Bílé hory a okolí. 21. oddíl skautek je určen výhradně pro děvčata ve věku od 10 do 16 let.

Základní náplní naší činnosti jsou každotýdenní schůzky našich družin, během nichž si děti osvojují skautské dovednosti, prohlubují si znalosti přírody, první pomoci, stejně tak jako i kultury a učí se toleranci, komunikaci a spolupráci. Nedílnou součástí programu jsou samozřejmě i nejrůznější hry. Každou druhou sobotu pak vyrážíme ven z Prahy na výpravu. Pokud tomu počasí přeje (což se týká hlavně září/říjen a květen/červen), jsou naše akce i vícedenní. V posledních letech se navíc během pololetních prázdnin vydáváme užívat zimních radovánek na českých horách. Vyvrcholením naší celorořní činnosti je letní tábor, konaný vždy první tři červencové týdny.

Pro další informace o pořádaných akcích 21. oddílu skautek, konání schůzek, fotogaleriích z táborů a výprav a kontaktech na vedení oddílu shlédněte náš oddílový web.

Adresa naší klubovny: Na Větrníku 1887/21, Praha 6, 16200
(vchod je z druhé strany budovy)

Oddílová elektronická adresa: skautky21@skaut.cz
Oddílový web: https://skautky.vocko.org

|zpět| |nahoru|