21. oddíl skautů – Jednadvacítka pracuje pod střediskem Vočko, které sídlí v Praze 6 na Petřinách. Oddíl zahrnuje děti a mládež z Petřin, Břevnova, Střešovic, Veleslavína, Řep, Bílé hory a okolí. Jednadvacítka je určena výhradně pro chlapce ve věku od 10 do 16 let.

Činnost oddílu se skládá z družinových schůzek, jednodenních nebo vícedenních výprav a letního tábora, který je vyvrcholením školního roku. Na schůzkách se scházíme ve družinách, které jsou jednou z nejdůležitějších částí oddílu. Schůzky se konají každý týden a družina se zde dozvídá nové zajímavé informace nejenom ze skautingu, ale i z jiných oborů. Dále zde hrajeme různé hry, které jsou buď jen pro zábavu a nebo se z nich i něco zajímavého dozvíme. Na jednodenních nebo vícedenních výpravách většinou chodíme do přírody a poznáváme krásy naší přírody, ale i jiné zajímavé lidské výtvory. Tábor, který je nejdůležitější a největší akcí celého roku, probíhá první tři týdny letních prázdnin. Na táboře stavíme stany, kuchyň, kamna a jiné důležité a zajímavé stavby. Probíhají zde celotáborové hry, různé sportovní akce, praktické táborové činnosti a také výlety do okolí tábora.

Pro další informace o pořádaných akcích 21. oddílu skautů, konání schůzek, fotogaleriích z táborů a výprav a kontaktech na vedení oddílu shlédněte náš oddílový web.

Adresa naší klubovny: Brunclíkova 1760/24, Praha 6, 16200

Oddílová elektronická adresa: jednadvacet@skaut.cz
Oddílový web: https://jednadvacet.vocko.org

|zpět| |nahoru|